Print Drawsheet

   W15 Sozopol Qualifying Draw (13 Sep 2021 - 19 Sep 2021) - Singles - Qualifying Draw

   Santa Marina Cup 2021 - 15,000USD (Hard - Outdoor)

  • 1st Round
    • Anna OZEROVA (LAT) [1]
      |
      BYE
    • Eleni CHRISTOFI (GRE)
      |
      Victoria LAZAROVA (BUL)
    • Isabelle KOUZMANOV (USA)
      |
      Lucia MARTINEZ GOMEZ (ESP)
    • BYE
      |
      Verginie TCHAKAROVA (BUL) [12]
    • Eleonore TCHAKAROVA (BUL) [2]
      |
      BYE
    • Stella SIMEONOVA (BUL)
      |
      Lyuboslava PERUHOVA (BUL)
    • Anastasia GRECHKINA (RUS)
      |
      Yoana RADULOVA (BUL)
    • BYE
      |
      Victoria MIKHAYLOVA (RUS) [7]
    • Saumya VIG (IND) [3]
      |
      BYE
    • Elif ALBAYRAK (TUR)
      |
      Alessia Maria MERISEANU (ROU)
    • Mija LJUBIC (SRB)
      |
      Liya PENCHEVA (BUL)
    • BYE
      |
      Jasmine CONWAY (GBR) [10]
    • Sevil YULDASHEVA (UZB) [4]
      |
      BYE
    • Polina PAVLOVA (RUS)
      |
      Ivonne JURIC (GER)
    • Maria Alexandra Medeea POPESCU (ROU)
      |
      Aleksandra MATEVA (BUL)
    • BYE
      |
      Anastasia BURSA (RUS) [9]
    • Stefana LAZAR (ROU) [5]
      |
      BYE
    • Alexa KARATANCHEVA (BUL)
      |
      Inga STRELCHUK (UKR)
    • Gabriela MITEVA (BUL)
      |
      Beloslava VELEVA (BUL)
    • BYE
      |
      Gabriela Aura ZARNOVEANU (ROU) [8]
    • Beatris SPASOVA (BUL) [6]
      |
      BYE
    • Defne CIRPANLI (TUR)
      |
      Yana PARSHINA (RUS)
    • Nikol MISHIEVA (RUS)
      |
      Ekaterina KUZNETSOVA (RUS)
    • BYE
      |
      Mirela SHKUMBOVA (BUL) [11]
  • 2nd Round
    • Anna OZEROVA (LAT) [1]
       |
      |
      Eleni CHRISTOFI (GRE)
      6-1 6-0 |
    • Lucia MARTINEZ GOMEZ (ESP)
      6-3 6-3 |
      |
      Verginie TCHAKAROVA (BUL) [12]
       |
    • Eleonore TCHAKAROVA (BUL) [2]
       |
      |
      Lyuboslava PERUHOVA (BUL)
      6-0 6-2 |
    • Yoana RADULOVA (BUL)
      6-1 4-6 [10-7] |
      |
      Victoria MIKHAYLOVA (RUS) [7]
       |
    • Saumya VIG (IND) [3]
       |
      |
      Elif ALBAYRAK (TUR)
      6-0 6-2 |
    • Liya PENCHEVA (BUL)
      6-1 7-5 |
      |
      Jasmine CONWAY (GBR) [10]
       |
    • Sevil YULDASHEVA (UZB) [4]
       |
      |
      Polina PAVLOVA (RUS)
      6-2 6-2 |
    • Maria Alexandra Medeea POPESCU (ROU)
      6-2 4-6 [11-9] |
      |
      Anastasia BURSA (RUS) [9]
       |
    • Stefana LAZAR (ROU) [5]
       |
      |
      Alexa KARATANCHEVA (BUL)
      1-6 6-2 [10-5] |
    • Gabriela MITEVA (BUL)
      6-3 6-4 |
      |
      Gabriela Aura ZARNOVEANU (ROU) [8]
       |
    • Beatris SPASOVA (BUL) [6]
       |
      |
      Defne CIRPANLI (TUR)
      6-0 6-1 |
    • Ekaterina KUZNETSOVA (RUS)
      6-4 6-3 |
      |
      Mirela SHKUMBOVA (BUL) [11]
       |
  • 3rd Round
    • Anna OZEROVA (LAT) [1]
      1-6 6-4 [11-9] |
      |
      Lucia MARTINEZ GOMEZ (ESP)
      6-2 6-4 |
    • Eleonore TCHAKAROVA (BUL) [2]
      6-0 6-0 |
      |
      Victoria MIKHAYLOVA (RUS) [7]
      2-6 6-1 [13-11] |
    • Saumya VIG (IND) [3]
      6-4 6-2 |
      |
      Jasmine CONWAY (GBR) [10]
      6-2 6-0 |
    • Polina PAVLOVA (RUS)
      6-3 6-4 |
      |
      Maria Alexandra Medeea POPESCU (ROU)
      6-0 7-6(4) |
    • Stefana LAZAR (ROU) [5]
      6-4 6-4 |
      |
      Gabriela MITEVA (BUL)
      6-1 6-3 |
    • Defne CIRPANLI (TUR)
      6-3 6-2 |
      |
      Mirela SHKUMBOVA (BUL) [11]
      7-5 6-4 |

Qualified

  • Anna, OZEROVA (LAT)
    6-3 6-1
  • Eleonore, TCHAKAROVA (BUL)
    6-3 5-0 Retired
  • Jasmine, CONWAY (GBR)
    6-0 6-1
  • Polina, PAVLOVA (RUS)
    6-2 6-1
  • Stefana, LAZAR (ROU)
    6-0 6-3
  • Defne, CIRPANLI (TUR)
    6-1 6-1