Print Drawsheet

   W15 Prokuplje (28 Jun 2021 - 04 Jul 2021) - Singles - Main Draw

   PROKUPLJE OPEN - 15,000USD (Clay - Outdoor)

  • 1st Round
    • Petia ARSHINKOVA (BUL) [1]
      |
      Mia KUPRES (CAN) (Q)
    • Bojana KLINCOV (SUI)
      |
      Viktoriia DEMA (UKR)
    • Jenny DUERST (SUI)
      |
      Mia RISTIC (SRB) (WC)
    • Selena JANICIJEVIC (FRA)
      |
      Carlota MARTINEZ CIREZ (ESP) [8]
    • Daria LODIKOVA (RUS) [3]
      |
      Julieta Lara ESTABLE (ARG)
    • Andrea MRVIC (SRB) (WC)
      |
      Eszter MERI (SVK) (Q)
    • Fatma IDRIZOVIC (SRB) (WC)
      |
      Maria SHUSHARINA (RUS)
    • Ekaterina REYNGOLD (RUS) (Q)
      |
      Alice ROBBE (FRA) [7]
    • Dorka DRAHOTA SZABO (HUN) [5]
      |
      Noka JURIC (SLO) (Q)
    • Anita BERTOLONI (ITA) (Q)
      |
      Maria BONDARENKO (RUS) (JR )
    • Andrea OBRADOVIC (SRB) (Q)
      |
      Andriana SIMOVIC (SRB) (WC)
    • Katarina KUZMOVA (SVK)
      |
      Ana LANTIGUA DE LA NUEZ (ESP) [4]
    • Ioana GASPAR (ROU) [6]
      |
      Draginja VUKOVIC (SRB)
    • Adrienn NAGY (HUN)
      |
      Clara VLASSELAER (BEL)
    • Yasmine MANSOURI (FRA)
      |
      Darja SEMENISTAJA (LAT) (JR )
    • Romana CISOVSKA (SVK) (JR )
      |
      Anna TURATI (ITA) [2]
  • 2nd Round
    • Mia KUPRES (CAN) (Q)
      4-6 6-2 6-2 |
      |
      Viktoriia DEMA (UKR)
      3-6 6-3 7-5 |
    • Jenny DUERST (SUI)
      3-6 7-6(3) 6-4 |
      |
      Carlota MARTINEZ CIREZ (ESP) [8]
      7-5 6-4 |
    • Daria LODIKOVA (RUS) [3]
      6-2 6-2 |
      |
      Eszter MERI (SVK) (Q)
      6-1 6-0 |
    • Maria SHUSHARINA (RUS)
      6-1 5-7 6-1 |
      |
      Alice ROBBE (FRA) [7]
      6-3 2-6 6-4 |
    • Noka JURIC (SLO) (Q)
      6-1 6-2 |
      |
      Anita BERTOLONI (ITA) (Q)
      3-6 6-4 6-4 |
    • Andrea OBRADOVIC (SRB) (Q)
      6-2 6-1 |
      |
      Ana LANTIGUA DE LA NUEZ (ESP) [4]
      7-5 6-4 |
    • Ioana GASPAR (ROU) [6]
      7-6(2) 7-6(3) |
      |
      Adrienn NAGY (HUN)
      6-1 6-4 |
    • Darja SEMENISTAJA (LAT) (JR )
      6-2 6-2 |
      |
      Anna TURATI (ITA) [2]
      6-4 6-3 |
  • Quarter-final
    • Mia KUPRES (CAN) (Q)
      6-1 6-0 |
      |
      Carlota MARTINEZ CIREZ (ESP) [8]
      6-2 6-4 |
    • Eszter MERI (SVK) (Q)
      6-4 4-6 6-0 |
      |
      Alice ROBBE (FRA) [7]
      6-3 6-1 |
    • Noka JURIC (SLO) (Q)
      4-6 6-4 6-0 |
      |
      Ana LANTIGUA DE LA NUEZ (ESP) [4]
      6-2 6-1 |
    • Ioana GASPAR (ROU) [6]
      6-1 6-2 |
      |
      Darja SEMENISTAJA (LAT) (JR )
      6-4 6-3 |
  • Semi-final
    • Carlota MARTINEZ CIREZ (ESP) [8]
      6-2 6-4 |
      |
      Alice ROBBE (FRA) [7]
      4-6 6-4 6-4 |
    • Ana LANTIGUA DE LA NUEZ (ESP) [4]
      6-2 6-3 |
      |
      Darja SEMENISTAJA (LAT) (JR )
      6-0 6-2 |
  • Final
    • Alice ROBBE (FRA) [7]
      6-3 6-2 |
      |
      Darja SEMENISTAJA (LAT) (JR )
      6-3 6-0 |

Winner

Darja, SEMENISTAJA (LAT) (JR )
6-2 2-6 6-3