Print Drawsheet

   M15 Torello Qualifying Draw (07 Dec 2020 - 13 Dec 2020) - Singles - Qualifying Draw

   18th Tournament Joan Mir "in memoriam" - 15,000USD (Hard - Outdoor)

  • 1st Round
    • Alafia AYENI (USA) [1]
      |
      Bruno PUJOL NAVARRO (ESP)
    • Inaki CABRERA BELLO (ESP) (WC)
      |
      Sacha MODICA (GBR)
    • Lluc PASQUAL (ESP)
      |
      Joan B BORRAS ISERN (ESP)
    • Hans Albert SCHUBERT (CHI)
      |
      Luigi CASTELLETTI (ITA) [12]
    • Nathan SEATEUN (FRA) [2]
      |
      Alejandro REGUANT (ESP)
    • Jorge PLANS (ESP)
      |
      Grigory KUKLIN (RUS)
    • Carles HERNANDEZ (ESP)
      |
      Yaroslav DEMIN (RUS) (WC)
    • Thomas DESCHAMPS (FRA)
      |
      Edoardo GRAZIANI (ITA) [10]
    • Michael ZHU (USA) [3]
      |
      Jordi MAS DE UGARTE (ESP)
    • Adria VALLEJO FERRER (ESP)
      |
      Ervin Haris EMINEFENDIC (ITA)
    • Mario GONZALEZ FERNANDEZ (ESP)
      |
      Marc MONCLUS MATAMALA (ESP) (WC)
    • Antonio PRAT (ESP)
      |
      Xavier GABARRO (ESP) [7]
    • Mattia BELLUCCI (ITA) [4]
      |
      Pau FANLO MUNUERA (ESP)
    • Charles MINC (FRA)
      |
      Alvaro MORENO PULIDO (ESP)
    • Miguel PEREZ PENA (ESP)
      |
      Michel-Alexandre FORTIN (CAN)
    • Alex PADRO PARRA (ESP) (WC)
      |
      Gian Marco ORTENZI (ITA) [8]
    • Diego FERNANDEZ FLORES (CHI) [5]
      |
      Axel HERBERG (ESP)
    • Alexandre AUBRIOT (FRA)
      |
      Pol DEL CASTILLO (ESP)
    • Bernardo VALLEJO (MEX) (A)
      |
      Richard ZUSMAN (USA) (WC)
    • Pol FERNANDEZ (ESP)
      |
      Kuzey CEKIRGE (TUR) [9]
    • Max ANDREWS (GBR) [6]
      |
      Tomas VAISE (LTU)
    • Noah LOPEZ (SUI)
      |
      Areg STEPANIAN (ARG)
    • Chanon PHUNSAWAT (THA)
      |
      Pol SANCHEZ VINAS (ESP)
    • Maxime FRANCO (FRA) (WC)
      |
      Patrick FOLEY (GBR) [11]
  • 2nd Round
    • Alafia AYENI (USA) [1]
      6-3 6-2 |
      |
      Sacha MODICA (GBR)
      6-3 6-7(5) [10-6] |
    • Joan B BORRAS ISERN (ESP)
      6-1 6-0 |
      |
      Luigi CASTELLETTI (ITA) [12]
      6-4 6-3 |
    • Alejandro REGUANT (ESP)
      7-6(4) 6-1 |
      |
      Jorge PLANS (ESP)
      6-2 6-4 |
    • Carles HERNANDEZ (ESP)
      6-0 7-6(7) |
      |
      Thomas DESCHAMPS (FRA)
      6-4 1-6 [10-6] |
    • Jordi MAS DE UGARTE (ESP)
      6-0 6-4 |
      |
      Ervin Haris EMINEFENDIC (ITA)
      6-3 6-0 |
    • Mario GONZALEZ FERNANDEZ (ESP)
      6-3 6-0 |
      |
      Antonio PRAT (ESP)
      6-2 7-5 |
    • Mattia BELLUCCI (ITA) [4]
      6-2 6-4 |
      |
      Charles MINC (FRA)
      7-5 6-3 |
    • Miguel PEREZ PENA (ESP)
      6-4 6-3 |
      |
      Gian Marco ORTENZI (ITA) [8]
      7-5 6-0 |
    • Diego FERNANDEZ FLORES (CHI) [5]
      6-1 6-2 |
      |
      Alexandre AUBRIOT (FRA)
      6-2 6-4 |
    • Richard ZUSMAN (USA) (WC)
      6-0 6-3 |
      |
      Kuzey CEKIRGE (TUR) [9]
      6-4 7-6(2) |
    • Max ANDREWS (GBR) [6]
      6-2 6-4 |
      |
      Noah LOPEZ (SUI)
      6-4 6-4 |
    • Chanon PHUNSAWAT (THA)
      7-6(3) 6-0 |
      |
      Patrick FOLEY (GBR) [11]
      6-2 6-2 |
  • 3rd Round
    • Sacha MODICA (GBR)
      6-3 6-3 |
      |
      Joan B BORRAS ISERN (ESP)
      6-4 6-4 |
    • Alejandro REGUANT (ESP)
      6-4 6-3 |
      |
      Thomas DESCHAMPS (FRA)
      4-6 6-3 [10-7] |
    • Jordi MAS DE UGARTE (ESP)
      6-0 7-5 |
      |
      Mario GONZALEZ FERNANDEZ (ESP)
      3-6 6-1 [13-11] |
    • Mattia BELLUCCI (ITA) [4]
      6-4 7-6(6) |
      |
      Gian Marco ORTENZI (ITA) [8]
      6-1 6-1 |
    • Diego FERNANDEZ FLORES (CHI) [5]
      6-4 3-6 [10-7] |
      |
      Kuzey CEKIRGE (TUR) [9]
      6-3 3-6 [10-5] |
    • Max ANDREWS (GBR) [6]
      7-5 7-5 |
      |
      Patrick FOLEY (GBR) [11]
      6-3 6-2 |

Qualified

  • Sacha, MODICA (GBR)
    6-0 7-6(5)
  • Thomas, DESCHAMPS (FRA)
    6-3 6-7(5) [10-6]
  • Mario, GONZALEZ FERNANDEZ (ESP)
    6-3 6-4
  • Mattia, BELLUCCI (ITA)
    6-0 6-3
  • Kuzey, CEKIRGE (TUR)
    6-4 6-1
  • Max, ANDREWS (GBR)
    7-6(2) 6-4