J5 Prerov
ITF Juniors Circuit

ORDER OF PLAY
Thursday 14 Oct 2021
Week Of
11 Oct 2021
City, Country
Czech Republic Prerov CZE
Tournament Key
J-G5-CZE-03A-2021


No.Court 1Court 2Court 3
1Starting at 9:00
BS - Main Draw

Zalan Sandor Savay (HUN)
vs.
Filip Vacula (CZE)

2-6 2-6
Starting at 9:00
BS - Main Draw

Krystof Svojgr (CZE) [4]
vs.
Jan Kusy (CZE)

2-6 6-7(4)
Starting at 9:00
BS - Main Draw

Jonas Kucera (CZE)
vs.
Michal Curlej (SVK)

2-6 6-1 6-4
2Not Before 10:00
BS - Main Draw

Nikolas Fedasko (CZE) [5]
vs.
Denis Petak (CZE)

7-6(5) 1-6 5-5 RET
Not Before 10:00
BS - Main Draw

Ivo Vercik (SVK)
vs.
Oldrich Vejsicky (CZE) [2]

6-3 4-6 7-5
Not Before 10:00
BS - Main Draw

Jakub Filip (CZE) [1]
vs.
Patrik Homola (CZE)

6-2 6-3
3Not Before 11:00
BS - Main Draw

Vojtech Vales (CZE)
vs.
Patrik Meszaros (HUN) [3]

7-5 4-6 5-7
Not Before 11:00
BS - Main Draw

Tomáš Zlatohlávek (CZE) [7]
vs.
Daniel Blumaier (CZE)

6-4 6-3
Not Before 11:00
GS - Main Draw

Emma Dvorackova (CZE)
vs.
Viktoria Lackova (SVK) [2]

4-6 7-6(4) 3-6
4Not Before 12:00
GS - Main Draw

Marie Slamenikova (CZE) [3]
vs.
Nicol Benesova (CZE)

7-5 6-0
Not Before 12:00
GS - Main Draw

Natalia Koppova (SVK) [1]
vs.
Valerie Hutkova (CZE)

6-4 6-2
Not Before 12:00
GS - Main Draw

Valerie Zikmundova (CZE)
vs.
Michaela Svobodova (CZE)

3-6 3-6
5Not Before 13:00
GS - Main Draw

Karolina Valentova (CZE)
vs.
Vendula Valdmannova (CZE)

1-6 RET
Not Before 13:00
GS - Main Draw

Laura Nadaska (SVK)
vs.
Eliska Tichackova (CZE)

7-6(3) 6-4
Not Before 13:00
GS - Main Draw

Aneta Poborilova (CZE)
vs.
Andrea Krejzova (CZE) [8]

7-6(1) 3-6 2-6
6Not Before 16:00
BD - Main Draw

Boris Durovic (CZE) /
Matyáš Zavadil (CZE) [4
]
vs.
Michal Curlej (SVK) /
Ivo Vercik (SVK)

W/O
Not Before 16:00
GS - Main Draw

Magdalena Navratilova (CZE) [5]
vs.
Libuše Havlová (CZE)

1-6 5-7
Not Before 16:00
BD - Main Draw

Daniel Bien (CZE) /
Tomas Kratochvil (CZE)
vs.
Lukas Krupa (CZE) /
Filip Vacula (CZE
)

0-6 6-1 10-12
7Not Before 17:00
BD - Main Draw

Jakub Filip (CZE) /
Tomáš Zlatohlávek (CZE) [1
]
vs.
Filip Horak (CZE) /
Jan Kusy (CZE)

6-2 6-3
Not Before 17:00
GD - Main Draw

Jana Kareisova (CZE) /
Marie Slamenikova (CZE) [3
]
vs.
Elen Jantacova (CZE) /
Valerie Zikmundova (CZE)

6-2 4-6 10-4
Not Before 17:00
BD - Main Draw

Patrik Homola (CZE) /
Vojtech Vales (CZE)
vs.
Nikolas Fedasko (CZE) /
Ondrej Kratochvil (CZE) [2
]

6-1 2-6 2-10
8Not Before 18:00
GD - Main Draw

Klaudie Hutkova (CZE) /
Valerie Hutkova (CZE
)
vs.
Karolina Heiderova (CZE) /
Vendula Valdmannova (CZE)

6-2 6-0
 Not Before 18:00
GD - Main Draw

Emma Dvorackova (CZE) /
Karolina Valentova (CZE)
vs.
Klara Kajabova (CZE) /
Magdalena Navratilova (CZE) [2
]

1-6 5-7


Last match on any court may be moved
Singles Alternates sign-in before:
Doubles Alternates sign-in before:
Order of Play Released
12/10/2021 15:05:33 GMT
Tournament Director
PETR HUTKA
ITF Supervisor
Katerina Dymanusova

All match times are shown in local time.